Žaliuzės

Vertikalios  žaliuzės yra interjero dalis, suteikianti galimybę reguliuoti patalpos šviesos intensyvumą juostas pasukant vertikaliai. Šios žaliuzės valdomos gana paprastai - traukiant virvelę rankomis, juostos suvažiuoja į vieną ar kitą pusę ir iš vidurio į kraštus. Juostų pasisukimo kampas - 360 laipsnių, reguliuojamas grandinėle. Jos gali būti montuojamos prie lubų, sienos, į lango ar durų nišą.

Horizontalios žaliuzės išsiskiria tuo, kad šonuose pritvirtinamos juostelės, dėl kurių, atidarius langą, žaliuzės išlieka prigludusios prie stiklo. Šias žaliuzes galima montuoti prie lubų, sienos, į lango ar durų nišą. Taip pat galima reguliuoti juostelių pasvirimo kampą, pakelti bei nuleisti ir norimame aukštyje užfiksuoti žaliuzę.

Plisuotos žaliuzės lengvai pritaikomos bet kuriam langui. Didelis privalumas – jos gali uždenti tiek visą langą, tiek bet kuri lango fragmentą

Panelinės žaliuzės (širmos) pritaikytos uždengti dideles vitrinas, atitverti atskiras patalpas. Panelinė žaliuzė gali būti 2, 3, 4 arba 5 bėgių, prie kurių priklijuojamos medžiagų juostos. Galima derinti skirtingų spalvų, raštų audinius.

Apsauginės žaliuzės mažina temperatūros ir šviesos svyravimą, gerina garso izoliaciją saugo langų ir durų angas nuo įsilaužimo.