Stiklo paketai

Stiklo paketas – viena svarbiausių lango dalių. Jis lemia šviesos, šilumos ir garso laidumą. Tačiau be šviesos pro langus į vidų patenka ir nepageidaujami dalykai: šaltis, karštis, triukšmas, žalingi ultravioletiniai (UV) spinduliai. Norint sumažinti nepageidaujamų poveikį aktualu parinkti reikiamomis savybėmis pasižymintį stiklo paketą.

Pagrindinės stiklo paketų rūšys:
Šilumą izoliuojantys – tai stiklo paketai su selektyviniu stiklu, užpildyti argonu;
Garsą sulaikantys – stiklo paketas su storesniu išoriniu stiklu, kas sąlygoja gerą garso izoliaciją;
Saulės kontrolės - šiuose stiklo paketuose naudojamas specifinis stiklas (skaidrus su specialia selektyvine danga, tonuotas arba su atspindinčia danga) kuris sumažina saulės energijos pralaidumą;
Saugūs – tai atsparūs smūgiams stiklo paketai, naudojamas laminuotas arba grūdintas stiklas.

Populiariausi stiklo paketai:
Vienkameriniai (2 stiklų) stiklo paketai su selektyviniu stiklu, dažniausiai užsakomi gyventojų butų ar namų stiklinimui.
Dvikameriniai (3 stiklų) stiklo paketai, tarpsavyje atskirti dviem rėmeliais. Tokiu būdu susidaro dvi visiškai izoliuotos kameros, kurios paprastai užpildomos inertinėmis dujomis. Šilumos izoliacija priklausomai nuo stiklų su selektyvine danga skaičiaus bei tarpų tarp stiklų pločio. Vienas iš dvikamerinių stiklo paketų trūkumų yra svoris – dvikamerinis stiklo paketas už vienkamrinį sunkesnis maždaug 50%.

Norint pasiekti didžiausią šilumos efektą ir išvengti šilumos nuostolių, reikia įvertinti:
Stiklų skaičių stiklo pakete. 3 stiklų stiklo paketai yra beveik 2 kartus šiltesni nei standatiniai 2 stiklų stiklo paketai.
Selektyvinių stiklų kiekį stiklo pakete (jei stiklo paketai 2 stiklų, selektyvinis stiklas yra 1, jei stiklo paketai 3 stiklų, selektyviniai stiklai gali būti 1 arba 2).
Tarpelį tarp stiklų ir iš kokios medžiagos jis pagamintas. Rekomenduojama 12, 14, 16, 18, 20 mm storio. Jei tarpai tarp stiklų yra tik 8-10 mm, blogėja stiklo paketo šilumos savybės, patiriami didesni šilumos nuostoliai. Rėmelis tarp stiklų gali būti aliuminis arba plastikinis. Plastikinis rėmelis pagerina paketo šilumos savybes ir yra vienas iš pigiausių būdų, kaip galima pagerinti lango šilumines savybes ir sumažinti lango pakraščių rasojimo tikimybę.
Didžiausias šilumos efektas pasiekiamas, kai langai ir durys stiklinami 3 stiklų stiklo paketais, užpildytais argono dujomis, su 2 selektyviniais stiklais ir šiltais plastikiniais termorėmeliais tarp stiklų.

Kad suteikti langams ir durims individualumo bei originalumo, galime pasiūlyti stiklo paketus su raštuotu, matiniu, tonuotu (tamsintu) ar  veidrodiniu stiklu.

Durims naudojame 24 mm arba 44 mm pvc užpildą (termopanelį)